Pocenie się jest naturalnym procesem, służącym do utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz organizmu i do wydalania zbędnych substancji. Często jednak dochodzi do nadaktywności gruczołów potowych co jest ogromnym problemem i dyskomfortem dla osoby, która się z tym mierzy.

😰

Nadmierne pocenie się może być uogólnione lub miejscowe. Te drugie najczęściej występuje pod pachami, albo na stopach, na których się skupimy.

👣

Osoba borykająca się z problemem nadpotliwości stóp, jest o wiele bardziej narażona na przeróżne zakażenia. Ze względu na ciągle mokry naskórek, dochodzi do maceracji i pęknięć, co oznacza otwartą drogę dla bakterii i grzybów.

🍄

Dodatkowo do wilgotności dochodzi wyższa temperatura, co także jest przyjazne dla mikroorganizmów.

😲

Dlatego nie należy bagatelizować tych objawów, ponieważ mogą prowadzić do znacznie poważniejszych i oporniejszych problemów, np. do grzybicy stóp, która nie jest już tylko problemem, defektem, a chorobom.

❌

Niestety, w większości przypadków nadpotliwości stóp, samo stosowanie się do zasad higieny nie jest wystarczające. Należy rozpocząć odpowiednią kurację składająca się ze specjalistycznych preparatów i systematyczności. Pomóc może w tym tylko specjalista, który prawidłowo dobierze pielęgnację domową i w razie potrzeby pokieruje do odpowiedniego lekarza.

🏥