Biostymulatory Tkankowe

Biostymulatory to wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry, dzięki  stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu działają całkowicie naturalnie, dając efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry. 

Z uwagi na ogromne zainteresowanie zabiegami z użyciem preparatów biostymulujących, które są wysoce cenione za naturalne i szybko pojawiające się efekty, na rynku pojawiają się cyklicznie nowe preparaty. Tym samym nie oznacza to, że dany preparat zadziała na każdą okolicę. Nic bardziej mylnego! Przed wykonaniem zabiegu należy przeanalizować wszystkie aspekty produktu, od wskazań do zabiegu, substancji aktywnych w preparacie, po najważniejsze – przeciwwskazania. To najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza forma uzyskania pożądanych efektów. Rodzajów preparatów jak już wspomnieliśmy jest mnóstwo na rynku, a więc można je podzielić na grupy, ze względu na:

 • rodzaje substancji aktywnych – na jakiej bazie substancji opiera się dany preparat,
 • mechanizmy działania, czyli w jaki sposób działają na naszą tkankę,
 • wskazania i obszary leczenia,
 • techniki iniekcji – głębokości, jak i metody iniekcji: igła czy kaniula,
 • rezultaty,
 • długość utrzymywania się efektów

Substancje aktywne w preparatach

 W zależności od stanu skóry, tkanki podskórnej, trybu życia, problemu i wieku, dobieramy odpowiedni preparat stymulujący. Dzielimy je zatem na grupy, które są stworzone na bazie danej substancji aktywnej:

KWAS HIALURONOWY NIEUSIECIOWANY – warto tutaj wspomnieć, że biostymulator tkankowy nie jest wypełniaczem, zatem nie powiększa nam objętości twarzy, choć podawany jest w postaci  substancji kwasu hialuronowego. Znaczącą różnicą jest to, że substancją aktywną jest kwas nieusieciowany, który zatrzymuje się w macierzy międzykomórkowej, mocno naciąga wodę, co stymuluje fibroblasty do tworzenia własnego kwasu hialuronowego. Kwas nieusieciowany szybciej rozkłada się w naszym organizmie, niż kwas hialuronowy usieciowany.

AMINOKWASY – należą do związków organicznych, czyli pochodzących od organizmów żywych. Aminokwasy dzielimy na białkowe i niebiałkowe. Aminokwasy podawane w biostymulatorach pomagają w wytwarzaniu elastyny. Kwasy, które najczęściej są stosowane w biostymulatorach to :

HYDROKSYAPATYT WAPNIA  – tworzy „rusztowanie” kości zębów, bez którego nie mógłby funkcjonować nasz układ kostny. Dziś używa się go do wypełniania fałd skóry, leczenia blizn, zwiększenia objętości tkanek miękkich, redukcji bruzdy nosowo-wargowej, podnoszenia kącików ust i likwidacji linii marionetek. Najczęściej występuje w postaci żelu. Wprowadzając go do tkanek robi „rusztowanie” dla nowych włókien kolagenu w naszym organizmie.

KOLAGEN – włókniste białko, które znajduje się w naszej macierzy pozakomórkowej. Dzięki niemu, oznaki starzenia są stopniowo redukowane bez żadnych zniekształceń estetycznych.  Na dzień dzisiejszy możemy wyróżnić 28 rodzajów kolagenu. Kolagen typu I, który jest wykorzystywany w biostymulatorach wpływa na przyczepność włókien kolagenu typu I oraz kolagenu typu IV, który tworzy się w pobliżu błony komórkowej. Wprowadzając kolagen tworzymy napięcie w macierzy  pozakomórkowej, które przyciska fibroblasty wytwarzając nową macierz międzykomórkową oraz kolagen i elastynę. Kolagen służy do utrzymania struktury i funkcjonowania tkanek.

 

ProfHilo to innowacyjny, nagrodzony w 2015 r. przez Francuski AMEC (Aesthetic & Anti-aging Medicine European Congress) oraz w 2016 r. przez Brytyjskie FACE Aesthetic Awards, wielopłaszczyznowy zabieg odmładzający. 

ProfHilo to jeden z nielicznych zabiegów, który:

 • neutralizuje chomiczki, 
 • neutralizuje zwiotczenie skóry 
 • przywraca utracony kontur twarzy
 • wygładza zmarszczki
 • wysmukla rysy
 • wygładza i zagęszcza skórę

Zabieg polega na wstrzyknięciu w 10 wyselekcjonowanych punktów na twarzy opatentowanej molekuły młodości, opartej na wysoko stężonym, stabilizowanym termicznie kwasie hialuronowym występującym w postaci Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych (HCC HA ang. hybrid cooperative complex hyaluronic acid).

 1. PROFHILO:
 • ProfHilo to opatentowane, hybrydowe połączenie dwóch rodzajów kwasu hialuronowego: 

L-HA, którego działanie skutkuje uruchomieniem intensywnych procesów naprawczych i regeneracyjnych skóry oraz H-HA, który jest głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix).

 • Preparat posiada najwyższe stężenie kwasu hialuronowego na rynku – 64mg
 • Naukowcy z IBSA wyselekcjonowali kwas hialuronowy o długościach łańcucha, które wykazują działanie przeciwzapalne, biorewitalizujące, biostymulujące, przywracające utracone rusztowanie skórne, łączące się ze specyficznymi receptorami CD44, RHAMM, ICAM-1 które odgrywają wiodącą rolę w odmładzaniu skóry, który połączyli ze stabilną molekułą
 • ProfHilo to hybryda łącząca w sobie zalety naturalnego i usieciowanego kwasu hialuronowego, jednocześnie eliminując ich wady. Kwas hialuronowy został poddany stabilizacji termicznej, przez co nie zawiera syntetycznych czynników sieciujących (takich jak: BDDE, DVS, PEG, Formaldehyd). Dzięki temu nie ulega degradacji tak szybko jak naturalny kwas hialuronowy (2-3 dni) i nie traci swoich najważniejszych funkcji: nawilżającej, regulacyjnej oraz funkcji informacyjnej dla komórek, tak jak ma to miejsce w przypadku usieciowanego syntetycznie kwasu hialuronowego. 
 • Dzięki procesowi stabilizacji termicznej ryzyko alergii związanej z występowaniem związków syntetycznych, zostało zminimalizowane, dodatkowo uzyskano odporność na degradację i migrację

Jakie okolice można poddawać zabiegowi ProfHilo:

 • Twarz
 • Szyja
 • Wewnętrzna część ramion
 • Dłonie

2. KARISMA

Preparat KARISMA to biostymulator, który bazuje na stymulacji organizmu do regeneracji, do tworzenia kluczowych dla elastyczności i jakości skóry włókien kolagenu czy elastyny. KARISMA jako pierwszy biostymulator na polskim rynku, oparty jest o rekombinowany kolagen ludzki, uzyskiwany z hodowli jedwabników. 

Znajomość sekwencji genu dla jednego z białek jedwabnych, serycyny, pozwolił na zastąpienie go genem kolagenu typu I. W wyniku tej zamiany jedwabniki syntetyzują kolagen, który podany do skóry poprawia stan macierzy zewnątrzkomórkowej – ECM. Rh kolagen jest w stu procentach bezpieczny, dobrze tolerowany i nie powoduje reakcji alergicznych. Jednocześnie daje bardzo szybkie i naturalne efekty w postaci ujędrnienia, napięcia i poprawy jakości skóry.

Protokół KARISMA zakłada wykonanie 2 zabiegów w odstępie 1 miesiąca. W zależności od wieku, stylu życia i jakości skóry, efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Warto wykonać zabieg przypominający po 4 miesiącach. W zależności od wskazań, KARISMA podawana jest techniką mezoterapii lub liniową wsteczną, przy użyciu igły lub kaniuli. Zabieg nie wymaga znieczulenia czy rekonwalescencji.

EFEKT KARISMA

 • Odmłodzenie skóry twarzy, okolicy ust, szyi, dekoltu i dłoni
 • Poprawa konturu twarzy, delikatny efekt liftingu
 • Redukcja zmarszczek 
 • Redukcja blizn, rozstępów
 • Poprawa jakości i gęstości skóry

3. REVOK 50

 to certyfikowany materiał medyczny przeznaczony do iniekcji śródskórnych w formie sterylnego, izotonicznego żelu. W jego skład wchodzi stabilizowany elektrochemicznie kwas hialuronowy o jednorodnej długości łańcuchów 2.200 KD oraz aminokwasy (L-prolina, L-hydroksyprolina, glicyna i L-lizyna HCI).

REVOK50 stymuluje i ułatwia fibroblastom szybkie wytwarzanie tropokolagenu, który polimeryzuje macierz zewnątrzkomórkową tworząca kolagen prawdziwy. Przeznaczony do leczenia zmian strukturalnych skóry REVOK50 stanowi potężne narzędzie przeciwdziałające starzeniu się tkanki łącznej. REVOK50 przywraca skórze elastyczność i jędrność dzięki niezwykle wysokiej i synergicznemu działaniu jego biologicznie aktywnych, eutroficznych składników.

Efekty zabiegu

REVOK50 stymuluje i ułatwia fibroblastom szybkie wytwarzanie tropokolagenu, który polimeryzuje macierz zewnątrzkomórkową tworząca kolagen prawdziwy. Przeznaczony do leczenia zmian strukturalnych skóry Revok50 stanowi potężne narzędzie przeciwdziałające starzeniu się tkanki łącznej. Przywraca skórze elastyczność i jędrność.

Zabieg REVOK50 wywołuje silną biostymulację procesów regeneracyjnych i daje natychmiastowy efekt nawilżenia, napięcia i poprawy kolorytu skóry.

Formuła Revok 50 jest przewidziana dla kobiet po czterdziestym roku życia, które na swoich twarzach zaczynają zauważać efekty naturalnego starzenia się organizmu. Nasza oferta obejmuje dwie terapie Revok50 – jedną przeznaczoną dla kobiet po 40., a drugą – po 50. Terapia jest wskazana przede wszystkim dojrzałym kobietom, które:

 • zmagają się z delikatnymi i średnio głębokimi zmarszczkami;
 • mają na twarzy widoczne blizny i rozstępy;
 • zmagają się z przesuszoną, wiotką cerą;
 • są narażone na nieustanne działanie klimatyzacji, promieni UV lub zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu.

 

4. EJAL 40

EJAL 40 to bio-rewitalizujący produkt przywracający funkcje fizjologiczne skóry i poprawiający jej zagęszczenie, poprzez przebudowę macierzy pozakomórkowej, dzięki stymulacji aktywności fibroblastów i tworzeniu nowych włókien kolagenu i elastyny. Ejal40 jest określany jako najnowsza generacja kwasu hialuronowego o średniej masie molekularnej ( MMW) 1200- 1800 kDa i stężeniu 40 mg.

Wskazania
– zwiotczenia skóry
– zmarszczki
– utracone napięcie i elastyczność skóry
– poprawa wyglądu skóry
– odbudowa utraconego owalu twarzy

Stosowanie
– technika biorewitalizacji (4PBR) polega na wykonaniu 4 iniekcji po 0,25 ml preparatu w odpowiednich punktach po każdej stronie twarzy, minimalizując ryzyko zasinień i odczucia bólu. Jest to innowacyjna technika opracowana specjalnie dla preparaty Ejal40.
– aby kuracja i odmłodzenie skóry było skuteczne, zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach miesiąca.
– po skończonej serii, warto wykonywać zabieg przypominający w odstępach 3-4 miesięcznych.

5. FILLAGEN

Biostymulacja skóry polega na pobudzeniu w niej naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jej jędrność, gęstość, elastyczność i sprężystość. Fillagen to nowy biostymulator na bazie rekombinowanego kolagenu pozyskiwanego z jedwabników, kwasu hialuronowego i peptydów. Zabiegi są zalecane w połączeniu z pielęgnacją domową przy użyciu nowych, monodawkowych produktów dermatologicznych – serum Monoderma dla wieku 40+, 50+ lub 60+. Polecamy!

Czym jest kolagen?

Kolagen to główne tzw. białko podporowe skóry. Jest to główny składnik tkanki łącznej, zbudowane wyłącznie z aminokwasów (m.in. glicyny, proliny i hydroksyproliny), które niczym klej łączy komórki (stąd jego nazwa – greckie słowo „kolla” oznacza właśnie „klej”). Skóra właściwa aż w 70-85% składa się z kolagenu i to dzięki niemu zachowuje swoją spójność, jędrność, gęstość i sprężystość, a więc to wszystko, co decyduje o jej młodym wyglądzie i braku zmarszczek. Razem z elastyną i kwasem hialuronowym kolagen jest ważnym składnikiem macierzy pozakomórkowej. 

Niestety, już ok. 25. roku życia zaczyna w skórze ubywać kolagenu – to właśnie wtedy zaczyna się fizjologiczny proces starzenia się skóry. Rocznie ubytek ten wynosi ok. 1-2%. Ma też miejsce postępująca fragmentacja i zmiana orientacji włókien kolagenowych, które powodują wzrost sztywności skóry właściwej – dochodzi do osłabienia gęstości i jakości skóry oraz powstawania zmarszczek. Proces ten przyspieszają czynniki zewnętrzne, głównie promieniowanie UV, zanieczyszczenia, stres oksydacyjny, a także zmiany hormonalne zachodzące w okresie menopauzy. Mówi się, że estrogen to kolagen. Gdy spada ich poziom, dochodzi też do gwałtownego ubytku kolagenu, który w czasie klimakterium obniża się nawet o 30-35%.

To preparat biostymulujący na bazie 4 synergicznie działających składników:

 • kolagen rekombinowany z jedwabników – pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze, poprawiając jędrność i gęstość tkanek
 • niskocząsteczkowy kwas hialuronowy – nawilża skórę, poprawia jakość macierzy pozakomórkowej, dzięki niskiej cząsteczce daje niskie ryzyko powikłań i obrzęku po zabiegu
 • peptydy (matrykiny) – inicjują procesy naprawcze w macierzy pozakomórkowej, pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastynym regulują wiele procesów fizjologicznych zachodzących w skórze
 • karboksymetyloceluloza – wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe w skórze właściwej, jako inhibitor aktywności hialuronidazy zachowuje endogenny kwas hialuronowy, który pozostając w tkankach wspomaga ich nawodnienie i procesy naprawcze.

Wystarczą tylko dwa zabiegi w odstępie 4 tygodnia, aby zobaczyć odmładzające działanie Fillagenu! Po 6 miesiącach zaleca się wykonać zabieg przypominający z użyciem indywidualnie dobranego preparatu na bazie peptydów i kwasu hialuronowego.

Efekty zabiegu 

Pierwsze efekty są widoczne już po jednym zabiegu: skóra staje się napięta, promienna i nawilżona. Optymalne rezultaty zobaczysz po upływie ok. 3-6 miesięcy, bo tyle trwa przebudowa kolagenu uzyskana podaniem preparatu. Możesz liczyć na wszechstronne działanie odmładzające i następujące objawy widoczne na skórze:

 • poprawa gęstości i jędrności skóry,
 • redukcja zmarszczek i bruzd, 
 • odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu,
 • poprawa owalu twarzy,
 • naturalny efekt liftingu,
 • spłycenie blizn np. potrądzikowych,
 • zmniejszenie rozstępów,
 • delikatny efekt wolumetryczny, widoczny zaraz po zabiegu,
 • ochrona przed stresem oksydacyjnym,
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa.

 6. VISCODERM HYDROBOOSTER

VISCODERM jest środkiem medycznym do stosowania śródskórnego, zawierającym naturalny najwyższej czystości kwas hialuronowy o masie cząsteczkowej zbliżonej do endogennego kwasu hialuronowego. VISCODERM® ma postać sterylnego bezbarwnego żelu i jest przeznaczony do zabiegów mezoterapii. Dzięki innowacyjnej technologii wykorzystanej do produkcji żelu na bazie kwasu hialuronowego preparaty VISCODERM® doskonale rozprowadzają się w tkankach. Skutecznie nawilżają, odmładzają i rewitalizują skórę od wewnątrz.

Szerokie zastosowanie gamy produktów VISCODERM® pozwala zadbać o skórę twarzy ,szyi ,dekoltu oraz wierzchu dłoni. Kwas hialuronowy jest substancją zdolną związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Jest stosowany jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających.

Linia Produktów VISCODERM to Kwas hialuronowy naturalny, wytwarzany w procesie biotechnologicznym , nie sieciowany . Viscoderm to kwas hialuronowy nieodzwierzęcy, sterylny, apirogenny – bez ryzyka alergii i stanów zapalnych i infekcji skóry , typowych po zastosowaniu kwasu hialuronowego  odzwierzęcego . Kwas hialuronowy VISCODERM jest wytwarzany bez GMO . Bez ryzyka zakażeniem wirusami i prionami TSE BSE.

Produkowany w najwyższych standardach jakościowymch GMP ( Good Manufacturing  Practice )

Preparat wskazany do zastosowania w ramach odbudowy podporowych warstw skóry własciwej i jej zagęszczeniu na poziomie średnim i głębokim.

VISCODERM MAXX ® podaje się na glębokość okolo 3-4mm , w miejscach gdzie skóra jest gruba, w celu długotrwałego efektu wypełnienia

i liftingu przy niektórych typach zmarszczek.

Stymulacja namnażania , produkcja nowego kolagenu i elastyny.

Zapewnia aktywna kontrole homeostazy skóry.

7. BIOREGEN

Innowacyjna formuła preparatu Bioregen zawierająca kwas hialuronowy o różnym ciężarze cząsteczkowym powoduje natychmiastową bioindukcję w skórze, dzięki czemu działanie preparatu jest natychmiastowe i zauważalne. Kwas hialuronowy w Bioregen jest bardzo wysoko oczyszczony, biokompatybilny oraz pochodzenia niezwierzęcego. Otrzymuje się go w procesie fermentacji bakteryjnej. Kwas hialuronowy (HA) występuje w stężeniu 1.6% o 5 różnych ciężarach cząsteczkowych.

Bioregen – innowacyjny preparat do biorewitalizacji

BIOREGEN to nieusieciowany kwas hialuronowy o stężeniu 16 mg/g przeznaczony do mezoterapii igłowej. Jest pierwszym preparatem do rewitalizacji zawierającym 5 różnych ciężarów cząsteczkowych kwasu hialuronowego, każdy odpowiedzialny za inne działanie.

 • stymulacja komórek śródbłonka,
 • pobudzenie neoangiogenezy,
 • zwiekszenie produkcji kolagenu;
 • namnażanie fibroblastów i komórek nabłonka;
 • działanie nawilżające,
 • ochrona skóry.

8. PLINEST

To pierwsze zarejestrowane polinukleotydy w medycynie estetycznej. PLINEST FAST  to polinukleotydy w stężeniu idealnym do profilaktycznych zabiegów na młodej skórze oraz do podtrzymywania wcześniej uzyskanych efektów innych zabiegów estetycznych.

PLINEST  to polinukleotydy w stężeniu idealnym do profilaktycznych zabiegów na młodej skórze oraz do podtrzymywania wcześniej uzyskanych efektów innych zabiegów estetycznych.

Zrównoważony koktajl polinukleotydowy PLINEST FAST to także idealny zabieg do natychmiastowej poprawy jakości skóry przed ważnym wyjściem.

Naukowo udowodniono, że zawarte w koktajlu polinukleotydy stymulują fibroblasty do produkcji włókien podporowych skóry. Dzięki temu zwiększają jej jędrność i elastyczność. Regularnie podawany utrzymuje równowagę osmotyczną skóry i powoduje długotrwałe nawilżanie.

PLINEST  służy głównie do zabiegów profilaktycznych i ochronnych dla skóry cienkiej i delikatnej, dla pacjentów z młodą skórą, która zdradza właśnie pierwsze oznaki starzenia, ale również na skórę z bliznami i rozstępami, w leczeniu łysienia i do zabiegów okolicy oka.

WSKAZANIA:

 • młoda skóra wymagająca profilaktycznych działań anti-aging
 • pierwsze oznaki starzenia
 • skóra bez energii
 • skóra  potrzebująca nawilżenia ochrony przeciw rodnikowej
 • wiotkość skóry i starzenie się okolicy oka

ZASTOSOWANIE:

 • Twarz
 • Dekolt
 • Szyja
 • Dłonie

PROGRAM KURACJI:
jednorazowe wykonanie zabiegu rewelacyjnie sprawdzi się przed ważnym spotkaniem – natychmiastowo poprawi wygląd skóry, dając natychmiastowy dzienny efekt polepszający jędrność, elastyczność i napięcie skóry w celach czysto estetycznych jak i funkcjonalnych.

Może być również podany w cyklu zabiegowym mającym na celu biorewitalizację i odmłodzenie skóry z widocznymi efektami starzenia, na obszarach z silnym zwłóknieniem jak rozstępy, blizny i inne obszary podlegające ciągłym urazom (np. obszar jarzmowy i łuki brwiowe u bokserów).

Jego regularne podawanie wywołuje przedłużone  nawilżanie izoosomotyczne, polepsza warunki troficzne macierzy skórnej, regeneruje i stymuluje fibroblasty.

PLINEST FAST jest zalecany również do podtrzymywania rezultatów po zabiegach preparatem PLINEST (o większym stężeniu polinukleotdydów niż PLINEST FAST).

SKŁAD:

 • Polinukleotydy (makrocząsteczki PDNR + HA) 7,5 mg w 1ml preparatu (2ml preparatu w ampułkostrzykawce)