Lifting rzęs

Czym jest Lifting rzęs?

Lifting rzęs jest często nazywany laminowanie brwi lub zabiegiem lashliftingu i jest naturalną alternatywą dla przedłużania brwi.

Podczas zabiegu Lashlift rzęsy zostają wygładzone, podniesione i wyprostowane. W ten sposób ten 3-fazowy zabieg powoduje, że rzęsy są dłuższe, a ich objętość jest większa. Lashlifting gwarantuje uzyskanie w kilka minut świeżego, zadbanego wyglądu i definiuje nowy kształt rzęs.

Co dokładnie dzieje się z włoskami podczas zabiegu?

Kształt włosów, obojętne czy kręconych, czy gładkich, jest określany przez trzy związki chemiczne we włosach.

Są to związki sodu, wodoru i siarki. Związki sodu i wodoru można łatwo oddzielać od siebie przy zastosowaniu wilgoci lub wysokiej temperatury (lub przy zastosowaniu tych dwóch czynników podczas suszenia włosów suszarką). Z tego powodu prostownica lub lokówka do włosów jest odpowiedzialna za strukturę włosów. Związki sodu i wodoru zostają poluzowane i ustawiają się w innej pozycji. 

W ludzkich włosach jest znacznie więcej sodu i związków wodoru niż związków siarki, są one jednak słabsze niż związki siarki.

Podczas zabiegu rzęsy zostają podkręcone przez stylistkę przy zastosowaniu podkładki silikonowej. Im grubsza jest podkładka silikonowa, tym lepszy jest wynik końcowy. Naturalne rzęsy wpływają w ¾ na wynik końcowy.

Następnie zastosowany zostaje płyn zasadowy. Płyn ten zawiera tioglikolan amonu. Ta substancja nadaje także typowy zapach amoniaku. Czujesz go, kiedy zastosujesz produkt na rzęsach. Tioglikolan amonu w płynie działa na dwa sposoby: 

1.  Substancja ta zapewnia, że powierzchnia włosa się otwiera                  i składniki mogą przeniknąć głębiej.

2. Substancja ta zapewnia, że występujące we włosach związki siarki zostają złamane. Od tego momentu pierwotny kształt włosów zostaje „poluzowany“. Produkt musi zostać następnie dokładnie usunięty, aby tioglikolan amonu nie pozostał we włosach.

Podkładki silikonowe pozostają jednak przy oku, ponieważ muszą jeszcze powstać nowe związki siarki.

Dochodzi do tego dzięki płynowi neutralizującemu z nadtlenkiem wodoru. Nadtlenek wodoru powoduje, że powstają nowe związki siarki. Te nowe związki utrzymują rzęsy w nowym, lekko pofalowanym kształcie. Dużą zaletą jest to, że związki siarki nie dopuszczają do przedostawania się wody. Z tego powodu nowy kształt utrzymuje się przez długi okres czasu.

Jakie korzyści zyskujemy dzięki zabiegowi liftingu                                   z zastosowaniem produktów Lash Candies?

  • Wizualnie większe oczy
  • Podkreślenie wyrazu twarzy i oczu 
  • Pięknie uformowane, gęste rzęsy przez okres czasu do sześciu tygodni po zabiegu 
  • Korzystne dla osób noszących szkła kontaktowe 
  • Nie ma konieczności używania mascary do rzęs  
  • Lekkie i w 100% naturalne rzęsy 
  • Przy prawidłowym wykonaniu lifting rzęs nie jest szkodliwy dla rzęs 
  • Odporność na wodę, prysznic, pot, łzy, pływanie i sen