Zadbane i równe brwi są wizytówką każdej kobiety. Odpowiednio podkreślone odejmują lat i optycznie unoszą powiekę, dzięki czemu oko jest lepiej wyeksponowane, a twarz wygląda promienniej i młodziej. Niestety nieprawidłowa regulacja lub stosowanie niewłaściwych kosmetyków może znacząco przerzedzić włoski, a nawet doprowadzić do ich wypadania. Niekiedy też wpływ na to mają przyjmowane leki oraz różnego rodzaju choroby. W takich sytuacjach przydaje się znajomość sposobów poprawiających ogólny wygląd brwi i wpływających na ich zagęszczenie. Dzięki nim można skutecznie zahamować przerzedzanie włosków oraz podkreślić swoją urodę bez obaw o niedopasowany do twarzy efekt. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, by cieszyć się gęstymi i pięknymi brwiami.

Jakie są najprostsze sposoby na zagęszczenie brwi?

Sposobów na zagęszczenie brwi jest mnóstwo. Najpopularniejszym i jednocześnie najprostszym z nich jest odpowiedni makijaż. W drogeriach nie brakuje kredek i cieni do brwi, dzięki którym można skutecznie zamaskować przerzedzenia i nadać brwiom pożądany kształt. Wadą takiej metody jest jednak jej nietrwałość. Mianowicie trudno utrzymać nienaruszony makijaż przez cały dzień, a już szczególnie problematyczny jest kontakt z wodą, która rozmazuje kosmetyk, pozostawiając nieestetyczne smugi na skórze. Zdarza się więc tak, że w ciągu dnia koniecznie trzeba taki makijaż poprawiać. Co więcej, malowanie brwi każdego dnia jest czasochłonne i wymaga odpowiednich umiejętności, gdyż wystarczy jeden ruch za dużo,  by uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

Innym sposobem na przerzedzające się brwi jest stosowanie specjalnych odżywek. Takie preparaty można kupić lub zrobić samodzielnie. Dostępne w sklepach odżywki zwykle mają w składzie witaminę E i A oraz naturalne olejki takie jak np. olejek arganowy. Niestety w większości ich składy wzbogacane są również o sztuczne składniki, które mogą prowadzić do podrażnień skóry. Domowe odżywki z kolei mogą bazować na oliwie z oliwek, oleju kokosowym, oleju rycynowym czy żółtku. Takie mieszanki nakłada się na brwi na określony czas, po czym zmywa czystą wodą. Aby jednak móc zobaczyć pierwsze efekty ich użycia, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Mianowicie jednorazowe użycie z pewnością nie wyeliminuje problemu i tylko regularne stosowanie może rzeczywiście wpłynąć na poprawę wyglądu brwi.

Popularne zabiegi maskujące problem przerzedzających się brwi

Sposobem, który zdecydowanie góruje nad wszystkim wymienionymi, jest aplikacja henny pudrowej na brwi. Henna pudrowa odżywia i regeneruje włoski, a jednocześnie gwarantuje im odpowiedni kształt. Sprawdza się szczególnie w przypadku osób, które walczą z przerzedzeniami włosków oraz bezskutecznie zapuszczają brwi. Jest nieoceniona w procesie rekonstrukcji oraz przy uzupełnianiu widocznych ubytków. Zabieg poprzedzony jest pielęgnacją i dokładnym oczyszczeniem włosków, a po nałożeniu henny dodatkowo aplikowana jest specjalna odżywka wzmacniająca i wygładzająca powierzchnię włosków. Oprócz henny pudrowej naturalnym odżywieniem dla brwi jest także botoks, który pobudza włoski do wzrostu oraz dogłębnie je odżywia, co sprawia, że wyrastają zdrowsze i gęstsze.

Alternatywą może być także makijaż permanentny brwi. Dzięki niemu błyskawicznie można uzyskać efekt pięknych i gęstych brwi, który utrzymuje się przez kilka tygodni bez konieczności wykonywania codziennego makijażu. W ten sposób można zamaskować przerzedzenia oraz wyrównać brwi, nadając im odpowiedni kształt. Efekt takiego zabiegu jest bardzo naturalny i w przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu bardzo trwały. Makijaż permanentny polega na aplikacji pigmentu w głąb naskórka za pomocą niewielkiej igły. Zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Przeciwwskazaniami do jego stosowania są m.in. reakcje alergiczne na barwniki, choroby skóry, niektóre przyjmowane leki, menstruacja, ciąża czy stany zapalne.