Szukasz idealnej fryzury na lato? Pamiętaj, że nawet mając długie włosy, możesz czuć się swobodnie podczas upałów, gdyż sekret tkwi we właściwym uczesaniu kosmyków. Każda kobieta doskonale wie, jak uciążliwe bywa rozpuszczenie włosów w temperaturze sięgającej 30 stopni Celsjusza. Upał powoduje dyskomfort, a włosy przyklejające się do spoconego karku nie są ani wygodne, ani estetyczne. Aby temu zapobiec, warto więc zdecydować się na upięcie włosów. Latem królują luźne i romantyczne fryzury, które można wykonać w nie więcej niż 5 minut. Które z nich są modne w tym sezonie? Poznaj zestawienie najwygodniejszych fryzur na wakacje.

Jak uczesać się latem, by wyglądać i czuć się dobrze?

Od lat letnie fryzury zdominowały luźne koki. Również i w tym sezonie nie brakuje zwolenniczek tych wygodnych fryzur. Spięte włosy nie tylko sprawiają, że jest o wiele chłodniej, ale są również wygodne i sprawdzają się w czasie wakacyjnych aktywności. Niekwestionowanym ulubieńcem posiadaczek długich i średnich włosów jest luźny koczek na czubku głowy. Aby go wykonać, wystarczy zawinąć kosmyki na odpowiedniej wysokości i związać je gumką. W ten sposób powstanie supełek, z którego można wypuścić pojedyncze pasma, by stworzyć nieco bardziej romantyczną wersję upięcia. Poza koczkiem na czubku głowy wiele kobiet stawia też na niskie upięcie. Niewielki supełek tuż nad karkiem w połączeniu z przedziałkiem sprawdzi się zarówno jako fryzura na plażę, jak i wieczorną kolację.

Oprócz luźnych koczków kobiety latem chętnie czeszą również swoje włosy w klasyczne kucyki. Taka fryzura wygląda niezmiennie przez kilka godzin, a dodatkowo wykonuje się ją błyskawiczne. Kucyki to idealne rozwiązanie np. dla zabieganych mam czy kobiet, które, zamiast leżenia na plaży, wybierają aktywne spędzanie wakacji. Urozmaiceniem klasycznego kucyka jest owinięcie wiązania kosmykiem włosów. Dzięki temu kitka wygląda efektowniej i z pewnością będzie pasować zarówno do sportowych, jak i nieco bardziej eleganckich stylizacji. W nieco chłodniejsze dni lub w późne, letnie wieczory warto postawić na romantyczne fale. Dla wygody można też zebrać część włosów i zrobić z nich niewielki koczek na czubku głowy.