Wiesz, już jak wygląda laminacja brwi i jak należy je pielęgnować po zabiegu, ale dalej się zastanawiasz czy ten zabieg jest dla Ciebie? Spieszymy z odpowiedzią. 

Laminację brwi poleca się osobom, które mają cienkie, przerzedzone brwi lub niesforne włoski, które trudno na co dzień ułożyć. Może okazać się ona również wybawieniem dla osób, których włoski są kręcone i rosną w różnych kierunkach, ale nie tylko. Zabieg ten będzie także idealnym rozwiązaniem  dla osób, które chcą zregenerować, odżywić swoje brwi oraz nadać im blasku.

Chociaż laminacja brwi to zabieg nieinwazyjny, to w kilku przypadkach lepiej się od niego powstrzymać lub odłożyć go na później.

Jednym z takich przypadków jest ciąża lub karmienie piersią. Powodem jest kwas tioglikolowy, który wykorzystuje się przy zabiegu. Laminacji brwi nie powinny również wykonywać osoby cierpiące na atopowe lub łuszczycowe zapalenie skóry oraz wszelkie choroby oczu i skóry znajdującej się wokół. Należy wstrzymać się z przystąpieniem do zabiegu, jeśli w okolicach oczu pojawiły się urazy, skaleczenia, rany, a także obrzęki. Nie zaleca się również poddawania się laminacji brwi osobom po przejściu nowotworów, w trakcie chemioterapii oraz tym, które w ostatnim czasie poddały się operacjom plastycznym w obrębie oczu. 

Jeśli jesteś alergikiem, lepiej sprawdź przed zabiegiem, czy nie jesteś uczulony, na któryś ze składników preparatu, a kiedy podczas zabiegu poczujesz silne swędzenie lub szczypanie poinformuj o tym niezwłocznie stylistkę, gdyż może być to objaw nietolerancji na składniki preparatu wykorzystywanego do laminacji.